PAŹDZIERNIK DLA JANA PAWŁA II » Dzień Papieski

„…To żywy pomnik Jana Pawła II”

Kolejną inicjatywą kulturalną Stowarzyszenia „Musica sacra” jest organizacja uroczystości z okazji Dnia Papieskiego. Dzień Papieski został ustanowiony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako trwałe upamiętnienie daty wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Głównym celem  Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w możliwości kształcenia się. Stąd zbiórka pieniędzy towarzysząca wszystkim podejmowanym w całym kraju różnorakim inicjatywom związanym z Dniem Papieskim.
Stowarzyszenie „Musica sacra” od 1995 roku również włączyło się w ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. Przygotowujemy ten szczególny Dzień, organizując przede wszystkim wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy, projekcje filmowe.

 

Jan Paweł II - Papież Wolności

Stowarzyszenie Musica Sacra serdecznie zaprasza na kolejne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem Jan Paweł II - Papież Wolności. W sposób szczególny czekamy na Państwa na absolutnie niezwykłym koncercie w wykonaniu niezwykłej artystki Joanny Słowińskiej. Nazywana jest Pierwszą Damą Polskiego Folku. Wokalistka i skrzypaczka. Współzałożycielka zespołu Muzykanci. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. opolskiej Superjedynki i GRAND PRIX Festiwalu Nowa Tradycja, która od kilku lat jest gwiazdą oratoriów Zbigniewa Książka takich jak :Tu Es Petrus, Psałterz Wrześniowy czy Siedem Pieśni Marii i główną solistką dzieł Zygmunta Koniecznego. Do zabaczenia 11 października - wszystkie szczegóły poniżej na plakacie

Patronat medialny: