WCIĄŻ PAMIĘTAMY » Rzym 2010

Tegoroczna pielgrzymka do Rzymu w 5 rocznicę śmierci Jana Pawła II była zarazem wzruszająca ale i smutna. W poniedziałek 29 marca, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. odprawionej przez Papieża Benedykta XVI w Bazylice św.Piotra w intencji Jana Pawła II. Wcześniej w Grotach Watykańskich przywitaliśmy się z Naszym Papieżem i modliliśmy się u Jego Grobu. Przy tym Grobie nigdy nie gasną świece, nigdy nie brakuje kwiatów i zawsze jest rzeka ludzi chcących Jemu powierzyć swoje życie i prośby. Do wzruszenia, że dotrzymujemy obietnicy i że jesteśmy dołączył jednak smutek. Tam na tym ogromnym Placu, na którym może zmieścić się 300 tysięcy ludzi, w ten poniedziałkowy wieczór była tylko jedna biało-czerwona flaga. Flaga z napisem Skoczów.

29 marca 2010 roku. Plac Św. Piotra w Rzymie. Chwila po wyjściu ze Mszy św. w intencji Jana Pawła II w 5 rocznicę śmierci.

Na pamiątkowym zdjęciu od lewej: Andrzej i Anna Bacza, Agnieszka Gorgosz, Marek i Ewa Gołębiowscy z Cieszyna. Zdjęcie Andrzej Gorgosz

 

Mimo wszystko wierzyliśmy, że większość z nas przyjedzie na wyjątkowy piątkowy wieczór 2 kwietnia. By uczestniczyć w uroczystościach Wielkopiątkowych w Bazylice Sw.Piotra, Drodze Krzyżowej w Koloseum, i by w ten wieczór trwać na modlitwie prosząc o wstawiennictwo Jana Pawła II. Nie zawiedliśmy się. Spotkaliśmy naszych Przyjaciół z Warszawy, którzy w ten dzień, przy Koloseum, rozdawali uczestnikom uroczystości biało-czerwone flagi z napisem Jan Paweł II. Mieliśmy w oczach łzy wzruszenia gdy każda z osób, a tak wielu ludzi z całego świata przyjechało wtedy do Rzymu, brała tą małą flagę i szła, by mając w sercu JPII modlić się na Drodze Krzyżowej. Dziękujemy za tą kolejną pielgrzymkę. Dziękujemy za niegasnące wzruszenie. Dziękujemy za Twoje życie, kapłaństwo, słowa, uśmiech i spojrzenie. Dziękujemy za Rzym i za pielgrzymkę do Skoczowa w 1995 roku.

 

Andrzej Bacza, 2 kwietnia 2010 roku, w miejscu upamiętniającym zamach na Jana Pawła II.

Plac św.Piotra

 
Patronat medialny: