AKTUALNOŚCI » Dziękuję za serdeczność i gościnność Skoczowa

Tymi słowa Krzysztof Kolberger dziękował za zaproszenie na jubileuszowy festiwal i za przyznanie wyróżnienia Przyjaciel Musica Sacra.

Podczas tego pierwszego koncertu zanurzyliśmy się w poezji Jana Pawła II w niezwykłej interpretacji Kolbergera, której towarzyszyły utwory organowe.

 

Trudno było powrócić do rzeczywistości, ale przed nami była bardzo ważna część koncertu. „Witamy osoby, które od początku festiwalu i przez kolejne, czasami trudne lata, zawsze z serdecznością nas wspierały. Najmilej witamy naszych Przyjaciół - Przyjaciół Musica Sacra. Chcemy podziękować naszym Darczyńcom za każdą okazaną pomoc. Chcemy podziękować za waszą obecność w naszej działalności, za każde wsparcie i za życzliwość. Oprócz kierowanych do Państwa wyrazów wdzięczności chcielibyśmy również podziękować, prosząc o przyjęcie jej skromnego wyrazu w postaci tej statuetki-nutki z napisem Przyjaciel Musica Sacra, Skoczów, 1996-2010” mówiła prowadząca uroczystość Anna Stefaniak-Bacza. To niezwykłe wyróżnienie otrzymali: Urząd Miejski w Skoczowie, Starostwo Powiatowe i Śląski Urząd Marszałkowski. Wśród Darczyńców znaleźli się: Bank Spółdzielczy, Firma Bronowski, Cywka Trans, Donex, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Cukiernia Haneczka, IMB Podbeskidzie, Jurgast, Marton, Firma Mężyk, Optimal i portal OX.PL, PSS Hermes, Teksid Iron, Transkom, Unitrans, Firma Wośkowiak. Najserdeczniej podziękowaliśmy również Janowi Frajnemu za wieloletnią pomoc techniczną i zabezpieczenie festiwalu.

W dzisiejszym świecie nie można pięknie służyć i pracować bez wsparcia mediów – my od lat takie wsparcie mamy i serdecznie dziękujemy Głosowi Ziemi Cieszyńskiej – mówiła Anna Bacza.

Na zakończenie tej pięknej uroczystości zaprosiliśmy Księży Biskupów: Pawła Anweilera i Tadeusza Rakoczego, by również zechcieli odebrać wyróżnienia za wieloletnie towarzyszenie i wspieranie festiwalu oraz Stowarzyszenia.

 

Ponieważ nie wszyscy Przyjaciele, z powodu pogody, mogli przybyć na koncert, mamy nadzieję, że podczas jesiennej uroczystości z okazji Dnia Papieskiego i 10-lecia działalności Musica Sacra będziemy mogli im osobiście podziękować. Niestety warunki pogodowe spowodowały, iż musieliśmy odwołać koncerty w poniedziałek i wtorek oraz filmy w Teatrze Elektrycznym.

 

Wznowiliśmy koncerty od czwartku mając w sercach myśl „iż kto śpiewa ten po dwakroć się modli”. I w takim modlitewnym skupieniu zakończyliśmy XV jubileuszową Musica Sacra absolutnie niezwykłym koncertem Małgorzaty Walewskiej.

 

 

Po koncercie Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy wpisał się do festiwalowej księgi pamiątkowej poniższymi słowami:

Piętnasty już raz przeżywamy Panoramę Sztuki Chrześcijańskiej "Musica Sacra" w Skoczowie, która otwiera w nas pamięć o obecności na Kaplicówce Sługi Bożego Jana Pawła II, Jego słowa i całe to wielkie przeżycie, które zostaje utwierdzone dzięki tej skoczowskiej inicjatywie artystycznej i religijnej. Organizatorom wyrażam najszczersze uznanie i podziękowanie. Życzę dobrych owoców.

Z serdecznych błogosławieństwem

 

ABS

 

 
Patronat medialny: