AKTUALNOŚCI » Musica Sacra 2010

Spotkanie Przyjaciół Musica Sacra

 

Serdecznie zapraszamy na XV Ekumeniczny Jubileuszowy Festiwal Panorama Sztuki Chrześcijańskiej - Spotkanie Przyjaciół Musica Sacra.
Majowy tydzień muzyki i sztuki zagości w Skoczowie w dniach 16-22 maja. Będzie to nie tylko wspomnienie pobytu w Skoczowie Jana Pawła II w 1995 roku, ale również podsumowanie dekady działalności naszego stowarzyszenia. To już 15 lat, kiedy Jan Paweł II był w Skoczowie i mówił o "ludziach sumienia". To już 15 lat festiwalu Musica Sacra. Chcemy, by Panorama zawsze przypominała tamto najpiękniejsze i najgłębsze wzruszenie ze spotkania z Papieżem Polakiem tu w naszym domu, w naszej Małej Ojczyźnie
Tą jubileuszową Musica Sacra nazwaliśmy Spotkaniem Przyjaciół, bo mamy głęboką nadzieję, i liczne potwierdzenia, że zarówno Stowarzyszenie jak i cały festiwal zyskał już sobie liczne grono Przyjaciół, Darczyńców i Patronów. Rozpoczniemy 16 maja, o godz.19oo w kościele św.ap. Piotra i Pawła niezwykłym koncertem, w czasie którego wysłuchamy Tryptyku Rzymskiego w przejmującej interpretacji Krzysztofa Kolbergera. Gośćmi honorowymi koncertu będą: ks. biskup Tadeusz Rakoczy i ks. biskup Paweł Anweiler.
Pozostałe szczegóły festiwalu na plakacie poniżej.

Uwaga! Z wydaniem majowym Czasu Skoczowa i Effathy wstęp na koncerty festiwalu – bezpłatny!!


Anna Bacza

 
Patronat medialny: