WCIĄŻ PAMIĘTAMY » Rzym 2008

WCIĄŻ PAMIĘTAMY

W kwietniu 2008 członkowie Musica Sacra pojechali do Rzymu, do Watykanu, by uczcić III rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Na zdjęciach Stowarzyszenie Musica Sacra reprezentują: Anna i Andrzej Bacza oraz Jadwiga i Antoni Kratki
 

Będziemy tam zawsze – dla Ciebie

Już po raz trzeci (niestety!) członkowie Stowarzyszenia „Musica sacra” wyruszyli ze Skoczowa, aby 2 kwietnia BYĆ na Placu Św. Piotra. Jak zwykle najpierw pożegnaliśmy Kaplicówkę i rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę, by poprzez Loreto, Manopello, San Giovanni Rotundo, Monte Saint Angelo i Monte Cassino dotrzeć w końcu do Rzymu. Przez cały pobyt w Rzymie mieszkaliśmy w miejscu niezwykłym i szczególnie związanym z Janem Pawłem II - w Domu Polskim przy Via Cassia prowadzonym przez Fundację JP II. W tym samym czasie mieszkał tam również ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz i codziennie mogliśmy uczestniczyć we Mszach św. Przez Niego koncelebrowanych. Tegoroczna rocznica Odejścia Jana Pawła II do domu Ojca przypadała we środę. Dopołudnia odbyła się uroczysta Msza św. Na Placu Św. Piotra, która odprawił Ojciec Święty Benedykt XVI – bardzo często wspominając swojego Wielkiego Poprzednika. Jednak dla nas Polaków szczególnie wzruszające i najbliższe sercu jest wieczorne czuwanie i spotkanie modlitewne. W tym roku dla zgromadzonych na Placu pielgrzymów (nielicznych!!!) był transmitowany poprzez telebimy Różaniec odprawiany przy Grobie Jana Pawła. Zawsze jednak Ci co są i pamiętają, z głębi serca, przeżywają kolejny wieczór Pożegnania. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni uczestnicząc w Różańcu odmawianym przy Jego Grobie. W ciszy i zadumie wspominaliśmy tamte smutne chwile- - Dzień Odejścia i Dzień Ostatniego Pożegnania. Razem z grupą warszawską (też zawsze uczestnicząca w Spotkaniu 2 kwietnia na Placu Św. Piotra) próbowaliśmy zapalić ogromny napis JP II. Niestety wiatr zdmuchiwał cały czas kolejne świece. Aż do 21.37 – to niewiarygodne ale o tej Godzinie ustał najmniejszy podmuch i już bez przeszkód zapłonął JP II – dla Niego. Byliśmy pełni radości, że znów mogliśmy Mu pokazać, że jesteśmy, ze pamiętamy, że naśladujemy, że chcemy być ludźmi sumienia. Ze ściśniętymi gardłami, że kończy się czas tego szczególnego spotkania zaśpiewaliśmy Barkę. Ale byliśmy też wdzięczni Bogu, że pozwolił nam kolejny raz uczcić Pamięć Jana Pawła II blisko ważnych dla nas miejsc - Okna z którego tyle razy nam błogosławić i Grobu, od którego płynie dalej wielka miłość, wiara i nadzieja.
Nasza wdzięczność płynie również tego, że już po raz XIII Stowarzyszenie Panorama sztuki Chrześcijańskiej może organizować festiwal „Musica Sacra” upamiętniający pobyt w Skoczowie Wielkiego Jana Pawła.

Anna Stefaniak-Bacza
  
 
Patronat medialny: